Paragraphs frontend ui (8.x-1.0-alpha1) - en to pt translation catalogue (13 entries)

en: Delete
pt: Eliminar

en: Edit
pt: Editar

en: Settings
pt: Definições

en: Name
pt: Nome

en: Add
pt: Adicionar

en: View
pt: Mostrar

en: Created
pt: Criado

en: Authored by
pt: Criado por

en: Up
pt: Para cima

en: Down
pt: Para baixo

en: Duplicate
pt: Duplicados

en: Changed
pt: Alterado

en: Publishing status
pt: Estado da publicação
