Paragraphs gantt (1.0.0) - en to id translation catalogue (28 entries)

en: Title
id: Judul

en: Type
id: Jenis

en: Cancel
id: Batal

en: On
id: Pada

en: Date
id: Tanggal

en: Links
id: Tautan-tautan

en: - None -
id: - Tiada -

en: Parent
id: Induk

en: Save
id: Simpan

en: Open
id: Buka

en: Add
id: Tambah

en: Text
id: Teks

en: type
id: tipe

en: Off
id: Matikan

en: Field type
id: Jenis bidang isian

en: Owner
id: Pemilik

en: Calendar
id: Kalender

en: Start
id: Mulai

en: End
id: Teakhir

en: Task
id: Perintah

en: Duration
id: Durasi

en: Undo
id: Batalkan

en: Redo
id: Kembalikan

en: Expand
id: Perluas

en: About
id: Tentang

en: Add @type
id: Tambahkan @type

en: Collapse
id: Kempiskan

en: View mode
id: Modus tampilan
