Paragraphs gantt (1.0.11) - en to fi translation catalogue (85 entries)

en: Title
fi: Otsikko

en: Body
fi: Sisältö

en: Delete
fi: Poista

en: Type
fi: Tyyppi

en: Cancel
fi: Peruuta

en: Remove
fi: Poista

en: Description
fi: Kuvaus

en: On
fi: Käytössä

en: Project
fi: Projekti

en: Edit
fi: Muokkaa

en: Date
fi: Päivämäärä

en: Links
fi: Linkit

en: - None -
fi: - Ei mikään -

en: Link
fi: Linkki

en: Parent
fi: Isäntä

en: Save
fi: Tallenna

en: Open
fi: Avoin

en: Sunday
fi: Sunnuntai

en: Monday
fi: Maanantai

en: Tuesday
fi: Tiistai

en: Wednesday
fi: Keskiviikko

en: Thursday
fi: Torstai

en: Friday
fi: Perjantai

en: Saturday
fi: Lauantai

en: Add
fi: Lisää

en: Text
fi: Teksti

en: type
fi: tyyppi

en: days
fi: päivät

en: Off
fi: Pois päältä

en: Promoted to front page
fi: Näytetään etusivulla

en: Field type
fi: Kentän tyyppi

en: Details
fi: Yksityiskohdat

en: Owner
fi: Omistaja

en: Calendar
fi: Kalenteri

en: Week
fi: Viikko

en: Start
fi: Alkaa

en: End
fi: Päättyy

en: Mon
fi: Ma

en: Tue
fi: Ti

en: Wed
fi: Ke

en: Thu
fi: To

en: Fri
fi: Pe

en: Sat
fi: La

en: Sun
fi: Su

en: January
fi: Tammikuu

en: February
fi: Helmikuu

en: March
fi: Maaliskuu

en: April
fi: Huhtikuu

en: May
fi: Toukokuu

en: June
fi: Kesäkuu

en: July
fi: Heinäkuu

en: August
fi: Elokuu

en: September
fi: Syyskuu

en: October
fi: Lokakuu

en: November
fi: Marraskuu

en: December
fi: Joulukuu

en: Task
fi: Tehtävä

en: Duration
fi: Kesto

en: Undo
fi: Kumoa

en: Jan
fi: Tam

en: Feb
fi: Hel

en: Mar
fi: Maa

en: Apr
fi: Huh

en: Jun
fi: Kes

en: Jul
fi: Hei

en: Aug
fi: Elo

en: Sep
fi: Syy

en: Oct
fi: Lok

en: Nov
fi: Mar

en: Dec
fi: Jou

en: Days
fi: Päivät

en: Months
fi: Kuukaudet

en: Hours
fi: Tunnit

en: Minutes
fi: Minuutit

en: Redo
fi: Toista

en: Expand
fi: Laajenna

en: Years
fi: Vuodet

en: About
fi: Tietoja

en: - Select -
fi: - Valitse -

en: Add @type
fi: Lisää @type

en: Placeholder
fi: Paikkamerkki

en: Resource
fi: Resurssi

en: Collapse
fi: Pienennä

en: View mode
fi: Näyttötila

en: Planned
fi: Suunniteltu
