Paragraphs gantt (1.0.11) - en to fr translation catalogue (82 entries)

en: Title
fr: Titre

en: Body
fr: Corps

en: Delete
fr: Supprimer

en: Cancel
fr: Annuler

en: Remove
fr: Retirer

en: On
fr: Activé

en: Project
fr: Projet

en: Edit
fr: Modifier

en: Links
fr: Liens

en: - None -
fr: - Aucun(e) -

en: Link
fr: Lien

en: Save
fr: Enregistrer

en: Open
fr: Ouvert

en: Sunday
fr: Dimanche

en: Monday
fr: Lundi

en: Tuesday
fr: Mardi

en: Wednesday
fr: Mercredi

en: Thursday
fr: Jeudi

en: Friday
fr: Vendredi

en: Saturday
fr: Samedi

en: Add
fr: Ajouter

en: Text
fr: Texte

en: days
fr: jours

en: Off
fr: Désactivé

en: Promoted to front page
fr: Promu en page d'accueil

en: Field type
fr: Type de champ

en: Details
fr: Détails

en: Owner
fr: Propriétaire

en: Calendar
fr: Calendrier

en: Week
fr: Semaine

en: Start
fr: Début

en: End
fr: Fin

en: Mon
fr: lun

en: Tue
fr: mar

en: Wed
fr: mer

en: Thu
fr: jeu

en: Fri
fr: ven

en: Sat
fr: sam

en: Sun
fr: dim

en: January
fr: janvier

en: February
fr: Février

en: March
fr: mars

en: April
fr: avril

en: May
fr: mai

en: June
fr: juin

en: July
fr: juillet

en: August
fr: août

en: September
fr: septembre

en: October
fr: octobre

en: November
fr: novembre

en: December
fr: décembre

en: Task
fr: Tâche

en: Duration
fr: Durée

en: Undo
fr: Annuler

en: Jan
fr: jan

en: Feb
fr: fév

en: Apr
fr: avr

en: Jun
fr: juin

en: Jul
fr: Juil

en: Aug
fr: Aoû

en: Oct
fr: oct

en: Nov
fr: nov

en: Dec
fr: déc

en: Days
fr: Jours

en: Months
fr: Mois

en: Field title
fr: Titre du champ

en: Hours
fr: Heures

en: Redo
fr: Refaire

en: Expand
fr: Déplier

en: Set
fr: Défini

en: Years
fr: Années

en: About
fr: À propos

en: - Select -
fr: - Sélectionner -

en: Add @type
fr: Ajouter @type

en: Constraint
fr: Contrainte

en: Start time
fr: Date de début

en: Resource
fr: Ressource

en: Progress
fr: Progression

en: Collapse
fr: Replier

en: View mode
fr: Mode d'affichage

en: View Mode
fr: Mode d'affichage

en: Use CDN
fr: Utiliser le réseau de diffusion de contenu (CDN)
