Paragraphs gantt (1.0.12) - en to gu translation catalogue (49 entries)

en: Title
gu: શિર્ષક

en: Body
gu: લખાણ મુખ્ય ભાગ

en: Delete
gu: કાઢી નાખો

en: Type
gu: પ્રકાર

en: Cancel
gu: રદ કરો

en: Remove
gu: લોપ

en: Description
gu: વર્ણન

en: On
gu: ચાલુ

en: Edit
gu: સંપાદિત કરો

en: Date
gu: તારીખ

en: Links
gu: કડીઓ

en: Link
gu: કડી

en: Parent
gu: પિતૃ

en: Save
gu: સાચવો

en: Sunday
gu: રવિવાર

en: Monday
gu: સોમવાર

en: Tuesday
gu: મંગળવાર

en: Wednesday
gu: બુધવાર

en: Thursday
gu: ગુરુવાર

en: Friday
gu: શુક્રવાર

en: Saturday
gu: શનિવાર

en: Add
gu: ઉમેરો

en: Text
gu: લખાણ

en: type
gu: પ્રકાર

en: Details
gu: વિગતો

en: Mon
gu: સોમ

en: Tue
gu: મંગળ

en: Wed
gu: બુધ

en: Thu
gu: ગુરુ

en: Fri
gu: શુક્ર

en: Sat
gu: શનિ

en: Sun
gu: રવિ

en: January
gu: જાન્યુઆરી

en: February
gu: ફેબ્રુઆરી

en: March
gu: માર્ચ

en: April
gu: એપ્રિલ

en: May
gu: મે

en: June
gu: જૂન

en: July
gu: જુલાઈ

en: August
gu: ઓગસ્ટ

en: September
gu: સપ્ટેમ્બર

en: October
gu: ઓક્ટોબર

en: November
gu: નવેમ્બર

en: December
gu: ડિસેમ્બર

en: Task
gu: કાર્ય

en: Duration
gu: સમયગાળો

en: Jan
gu: જાન્યુ

en: Field title
gu: ક્ષેત્ર શીર્ષક

en: About
gu: વિશે
