Paragraphs gantt (1.0.13) - en to be translation catalogue (68 entries)

en: Title
be: Загаловак

en: Delete
be: Выдаліць

en: Type
be: Тып

en: Cancel
be: Адмяніць

en: Remove
be: Выдаліць

en: Description
be: Апісанне

en: Edit
be: Рэдагаваць

en: Date
be: Дата

en: - None -
be: - Нічога -

en: Link
be: Спасылка

en: Parent
be: Бацькоўскі аб'ект

en: Save
be: Захаваць

en: Open
be: Адкрыць

en: Sunday
be: нядзеля

en: Monday
be: панядзелак

en: Tuesday
be: аўторак

en: Wednesday
be: серада

en: Thursday
be: чацьвер

en: Friday
be: пятніца

en: Saturday
be: субота

en: Add
be: Дадаць

en: Field type
be: Тып поля

en: Details
be: Падрабязна

en: Owner
be: Уладальнік

en: Week
be: Тыдзень

en: Start
be: Пачатак

en: Mon
be: пан

en: Tue
be: аўт

en: Wed
be: сер

en: Thu
be: чцв

en: Fri
be: пят

en: Sat
be: суб

en: Sun
be: нядзеля

en: January
be: студзень

en: February
be: люты

en: March
be: сакавік

en: April
be: красавік

en: May
be: май

en: June
be: чэрвень

en: July
be: ліпень

en: August
be: жнівень

en: September
be: верасень

en: October
be: кастрычнік

en: November
be: лістапад

en: December
be: снежань

en: Duration
be: Працягласць

en: Undo
be: Адмена

en: Jan
be: студзень

en: Feb
be: люты

en: Mar
be: сакавік

en: Apr
be: красавік

en: Jun
be: чэрвень

en: Jul
be: ліпень

en: Aug
be: жнівень

en: Sep
be: верасень

en: Oct
be: кастрычнік

en: Nov
be: лістапад

en: Dec
be: Снежань

en: Days
be: Дні

en: Months
be: Месяцы

en: Expand
be: Разгарнуць

en: Set
be: Устанавіць

en: About
be: Аб

en: - Select -
be: - Выбраць -

en: Add @type
be: Дадаць @type

en: Placeholder
be: Запаўняльнік

en: Collapse
be: Згарнуць

en: View mode
be: Лад выгляду
