Paragraphs gantt (1.0.14) - en to es translation catalogue (80 entries)

en: Title
es: Título

en: Delete
es: Eliminar

en: Type
es: Tipo

en: Author
es: Autor

en: Cancel
es: Cancelar

en: Remove
es: Eliminar

en: Description
es: Descripción

en: Project
es: Proyecto

en: Edit
es: Editar

en: Date
es: Fecha

en: - None -
es: - Ninguno -

en: Link
es: Enlace

en: Parent
es: Padre

en: Save
es: Guardar

en: Open
es: Abierta

en: Sunday
es: Domingo

en: Monday
es: Lunes

en: Tuesday
es: Martes

en: Wednesday
es: Miércoles

en: Thursday
es: Jueves

en: Friday
es: Viernes

en: Saturday
es: Sábado

en: Add
es: Agregar

en: days
es: días

en: Field type
es: Tipo de campo

en: Details
es: Detalles

en: Owner
es: Propietario

en: Calendar
es: Calendario

en: Week
es: Semana

en: Start
es: Comienzo

en: End
es: Final

en: Mon
es: Lun

en: Tue
es: Mar

en: Wed
es: Mié

en: Thu
es: Jue

en: Fri
es: Vie

en: Sat
es: Sáb

en: Sun
es: Dom

en: January
es: Enero

en: February
es: Febrero

en: March
es: Marzo

en: April
es: Abril

en: May
es: Mayo

en: June
es: Junio

en: July
es: Julio

en: August
es: Agosto

en: September
es: Septiembre

en: October
es: Octubre

en: November
es: Noviembre

en: December
es: Diciembre

en: Task
es: Tarea

en: Duration
es: Duración

en: Undo
es: Deshacer

en: Jan
es: Ene

en: Apr
es: Abr

en: Aug
es: Ago

en: Dec
es: Dic

en: Days
es: Días

en: Months
es: Meses

en: Field title
es: Título de campo

en: Hours
es: Horas

en: Minutes
es: Minutos

en: Redo
es: Rehacer

en: Expand
es: Desplegar

en: Set
es: Configurar

en: Years
es: Años

en: About
es: Acerca de

en: - Select -
es: - Seleccionar -

en: Add @type
es: Añadir @type

en: Creator
es: Creador

en:  days
es:  días

en: Constraint
es: Restringir

en: Start time
es: Hora de inicio

en: Placeholder
es: Marcador de posición

en: Resource
es: Recurso

en: Progress
es: Progreso

en: Collapse
es: Plegar

en: Edit Task
es: Editar tarea

en: View mode
es: Modo de vista

en: View Mode
es: Modo de visualización
