Paragraphs gantt (1.0.15) - en to hi translation catalogue (74 entries)

en: Title
hi: शीर्षक

en: Delete
hi: मिटायें

en: Group
hi: समूह

en: Type
hi: प्रकार

en: Author
hi: लेखक

en: Cancel
hi: रद्द करें

en: Remove
hi: हटाएँ

en: Description
hi: उल्लेख

en: On
hi: चालू

en: Project
hi: परियोजना

en: Edit
hi: संपादित करें

en: Date
hi: तारीख

en: default
hi: तयशुदा

en: - None -
hi: - कोई नहीं -

en: Link
hi: कड़ी

en: Parent
hi: मूल जनक

en: Save
hi: संरक्षित करें

en: Default
hi: डीफॉल्ट

en: Open
hi: खुला

en: Sunday
hi: रविवार

en: Monday
hi: सोमवार

en: Tuesday
hi: मंगलवार

en: Wednesday
hi: बुधवार

en: Thursday
hi: बृहस्पतिवार

en: Friday
hi: शुक्रवार

en: Saturday
hi: शनिवार

en: Add
hi: जोड़ें

en: days
hi: दिन

en: Off
hi: बंद

en: Promoted to front page
hi: पहले पृष्ठ पर भेज दिया है |

en: Field type
hi: क्षेत्र प्रकार

en: OK
hi: ठीक है

en: Details
hi: विस्तृत सूचना

en: Start
hi: शुरू

en: End
hi: समाप्त

en: Mon
hi: सोम

en: Tue
hi: मंगल

en: Wed
hi: बुध

en: Thu
hi: गुरु

en: Fri
hi: शुक्र

en: Sat
hi: शनि

en: Sun
hi: रवि

en: January
hi: जनवरी

en: February
hi: फरवरी

en: March
hi: मार्च

en: April
hi: अप्रैल

en: May
hi: मई

en: June
hi: जून

en: July
hi: जुलाई

en: August
hi: अगस्त

en: September
hi: सितम्बर

en: October
hi: अक्टूबर

en: November
hi: नवम्बर

en: December
hi: दिसम्बर

en: Task
hi: कार्य

en: Duration
hi: अवधि

en: Undo
hi: पूर्ववत करें

en: Jan
hi: जनवरी

en: Feb
hi: फ़रवरी

en: Mar
hi: मार्च

en: Apr
hi: अप्रैल

en: Jun
hi: जून

en: Jul
hi: जुलाई

en: Aug
hi: अगस्त

en: Sep
hi: सितंबर

en: Oct
hi: अक्टूबर

en: Nov
hi: नवंबर

en: Dec
hi: दिसम्बर

en: Expand
hi: विस्तृत करें

en: About
hi: के बारे में

en: - Select -
hi: - चुनें -

en: Add @type
hi: @type जोड़ें

en: Placeholder
hi: प्लेसहोल्डर

en: View mode
hi: दृश्य प्रणाली
