Paragraphs gantt (1.0.15) - en to ru translation catalogue (98 entries)

en: Title
ru: Заголовок

en: Delete
ru: Удалить

en: Group
ru: Группа

en: Type
ru: Тип

en: Author
ru: Автор

en: Cancel
ru: Отмена

en: Remove
ru: Удалить

en: Description
ru: Описание

en: On
ru: Вкл

en: Project
ru: Проект

en: Edit
ru: Редактировать

en: Date
ru: Дата

en: default
ru: по умолчанию

en: - None -
ru: - Не указано -

en: Link
ru: Ссылка

en: Parent
ru: Родитель

en: Save
ru: Сохранить

en: Default
ru: По умолчанию

en: Open
ru: Открыть

en: Sunday
ru: воскресенье

en: Monday
ru: понедельник

en: Tuesday
ru: вторник

en: Wednesday
ru: среда

en: Thursday
ru: четверг

en: Friday
ru: пятница

en: Saturday
ru: суббота

en: Add
ru: Добавить

en: Unassigned
ru: Не назначено

en: days
ru: дней

en: Off
ru: Выкл

en: Promoted to front page
ru: Помещено на главную страницу

en: Field type
ru: Тип поля

en: Details
ru: Подробности

en: Owner
ru: Владелец

en: Calendar
ru: Календарь

en: Week
ru: Неделя

en: Start
ru: Начало

en: End
ru: Конец

en: Mon
ru: пн

en: Tue
ru: вт

en: Wed
ru: ср

en: Thu
ru: чт

en: Fri
ru: пт

en: Sat
ru: сб

en: Sun
ru: вс

en: January
ru: января

en: February
ru: февраля

en: March
ru: марта

en: April
ru: апреля

en: May
ru: Май

en: June
ru: июня

en: July
ru: июля

en: August
ru: августа

en: September
ru: сентября

en: October
ru: октября

en: November
ru: ноября

en: December
ru: декабря

en: Task
ru: Задание

en: Duration
ru: Продолжительность

en: Undo
ru: Отмена

en: Jan
ru: янв

en: Feb
ru: фев

en: Mar
ru: мар

en: Apr
ru: апр

en: Jun
ru: июн

en: Jul
ru: июл

en: Aug
ru: авг

en: Sep
ru: сен

en: Oct
ru: окт

en: Nov
ru: ноя

en: Dec
ru: дек

en: Days
ru: Дни

en: Months
ru: Месяцы

en: Field title
ru: Заголовок поля

en: Hours
ru: Часы

en: Overdue
ru: Просроченный

en: Minutes
ru: Минуты

en: Redo
ru: Повторить

en: Expand
ru: Развернуть

en: Years
ru: Годы

en: About
ru: Информация

en: - Select -
ru: - Выберите -

en: Add @type
ru: Добавить @type

en: Parent task
ru: Родительская задача

en: Creator
ru: Автор

en:  days
ru:  дни

en: Constraint
ru: Ограничение

en: Start time
ru: Время начала

en: Add Task
ru: Добавить задачу

en: Placeholder
ru: Заполнитель

en: Resource
ru: Ресурс

en: Progress
ru: Прогресс

en: Collapse
ru: Свернуть

en: Edit Task
ru: Редактировать задачу

en: View mode
ru: Режим просмотра

en: Planned
ru: Запланировано

en: Paragraphs
ru: Параграфы

en: New Label
ru: Новая метка
