Paragraphs gantt (1.0.16) - en to te translation catalogue (72 entries)

en: Title
te: శీర్షిక

en: Body
te: వివరము

en: Delete
te: తొలగించు

en: Group
te: సమూహం

en: Type
te: రకం

en: Author
te: రచయిత

en: Cancel
te: రద్దు చెయ్యు

en: Remove
te: తొలిగించు

en: Description
te: వివరణ

en: Project
te: ప్రాజెక్టు

en: Edit
te: మార్చు

en: Date
te: తేదీ

en: Links
te: లంకెలు

en: default
te: అప్రమేయం

en: - None -
te: - ఏమీలేదు -

en: Link
te: లింకు

en: Save
te: భద్రపరచు

en: Default
te: అప్రమేయం

en: Open
te: తెరువు

en: Sunday
te: ఆదివారం

en: Monday
te: సోమవారం

en: Tuesday
te: మంగళవారం

en: Wednesday
te: బుధవారం

en: Thursday
te: గురువారం

en: Friday
te: శుక్రవారం

en: Saturday
te: శనివారం

en: Add
te: చేర్చు

en: Text
te: పాఠ్యం

en: type
te: రకము

en: days
te: రోజులు

en: Year
te: సంవత్సరం

en: Field type
te: ఫీల్డ్ రకం

en: OK
te: సరే

en: Month
te: నెల

en: Details
te: వివరాలు

en: Week
te: వారం

en: Day
te: రోజు

en: Mon
te: సోమ

en: Tue
te: మంగళ

en: Wed
te: బుధ

en: Thu
te: గురు

en: Fri
te: శుక్ర

en: Sat
te: శని

en: Sun
te: ఆది

en: January
te: జనవరి

en: February
te: ఫిబ్రవరి

en: March
te: మార్చి

en: April
te: ఏప్రిల్

en: May
te: మే

en: June
te: జూన్

en: July
te: జూలై

en: August
te: ఆగష్టు

en: September
te: సెప్టెంబర్

en: October
te: అక్టోబర్

en: November
te: నవంబర్

en: December
te: డిసెంబర్

en: Duration
te: నిడివి

en: Jan
te: జన

en: Feb
te: ఫిబ్ర

en: Mar
te: మార్చి

en: Apr
te: ఏప్రి

en: Jun
te: జూన్

en: Jul
te: జూలై

en: Aug
te: ఆగ

en: Sep
te: సెప్టె

en: Oct
te: అక్టో

en: Nov
te: నవ

en: Dec
te: డిసె

en: Months
te: నెలలు

en: About
te: గురించి

en: - Select -
te: - ఎంచుకోండి -

en: View mode
te: వీక్షణ పద్ధతి
