Paragraphs gantt (1.0.2) - en to de translation catalogue (35 entries)

en: Title
de: Titel

en: Type
de: Typ

en: Cancel
de: Abbrechen

en: On
de: An

en: Date
de: Datum

en: - None -
de: - Nicht festgelegt/ausgewählt -

en: Parent
de: Übergeordnet

en: Save
de: Speichern

en: Open
de: Geöffnet

en: Add
de: Hinzufügen

en: type
de: Typ

en: Off
de: Aus

en: Field type
de: Feldtyp

en: Owner
de: Eigentümer

en: Calendar
de: Kalender

en: Start
de: Beginn

en: End
de: Ende

en: Task
de: Aufgabe

en: Duration
de: Dauer

en: Undo
de: Rückgängig

en: Field title
de: Feldtitel

en: Zoom In
de: Vergrößern

en: Redo
de: Wiederholen

en: Expand
de: Aufklappen

en: About
de: Über

en: Add @type
de: @type hinzufügen

en: target
de: Ziel

en: Resource
de: Ressource (Objekt)

en: Progress
de: Fortschritt

en: Collapse
de: Zusammenklappen

en: View mode
de: Ansichtsmodus

en: View Mode
de: Anzeigemodus

en: Paragraphs
de: Seitenabschnitte

en: Fit
de: Passend

en: Use CDN
de: CDN verwenden
