Paragraphs gantt (1.0.3) - en to am translation catalogue (18 entries)

en: Title
am: ዓርእስት

en: Delete
am: ሰርዝ

en: Type
am: ዓይነት

en: Cancel
am: ሰርዝ

en: Remove
am: አስወግድ

en: Description
am: ማብራሪያ

en: Edit
am: አርትእ

en: Date
am: ቀን

en: Parent
am: ወላጅ

en: Save
am: አስቀምጥ

en: Tuesday
am: ማክሰኞ

en: Wednesday
am: እሮብ

en: Thursday
am: ሃሙስ

en: Friday
am: ዓርብ

en: Promoted to front page
am: ወደ ፊተኛው ገጽ የተሸጋገረ

en: Field type
am: የመስኩ ዓይነት

en: Tue
am: ቲዩ

en: View mode
am: የእይታ ሁኔታ
