Paragraphs gantt (1.0.5) - en to hr translation catalogue (68 entries)

en: Title
hr: Naziv

en: Delete
hr: Ukloni

en: Type
hr: Vrsta

en: Cancel
hr: Otkaži

en: Remove
hr: Ukloni

en: Description
hr: Opis

en: On
hr: Uključi

en: Project
hr: Projekt

en: Edit
hr: Uredi

en: Date
hr: Datum

en: - None -
hr: - Niti jedan -

en: Link
hr: Poveznica

en: Parent
hr: Nadređen

en: Save
hr: Spremi

en: Open
hr: Otvoreno

en: Sunday
hr: nedjelja

en: Monday
hr: ponedjeljak

en: Tuesday
hr: utorak

en: Wednesday
hr: srijeda

en: Thursday
hr: četvrtak

en: Friday
hr: petak

en: Saturday
hr: subota

en: Add
hr: Dodaj

en: Promoted to front page
hr: Promovirano na naslovnici

en: Field type
hr: Vrsta polja

en: OK
hr: U redu

en: Details
hr: Detalji

en: Owner
hr: Vlasnik

en: Calendar
hr: Kalendar

en: Week
hr: Tjedan

en: Start
hr: Početak

en: End
hr: Svršetak

en: Mon
hr: pon

en: Tue
hr: uto

en: Wed
hr: sri

en: Thu
hr: čet

en: Fri
hr: pet

en: Sat
hr: sub

en: Sun
hr: ned

en: January
hr: siječnja

en: February
hr: veljače

en: March
hr: ožujka

en: April
hr: travnja

en: May
hr: svibnja

en: June
hr: lipnja

en: July
hr: srpnja

en: August
hr: kolovoza

en: September
hr: rujna

en: October
hr: listopada

en: November
hr: studenog

en: December
hr: prosinca

en: Duration
hr: Trajanje

en: Undo
hr: Poništi

en: Jan
hr: sij

en: Feb
hr: velj

en: Mar
hr: ožu

en: Apr
hr: tra

en: Jun
hr: lip

en: Jul
hr: srp

en: Aug
hr: kol

en: Sep
hr: ruj

en: Oct
hr: lis

en: Nov
hr: stu

en: Dec
hr: pro

en: Expand
hr: Raširi

en: About
hr: Opis

en: Add @type
hr: Dodaj @type

en: Collapse
hr: Sažmi
