Paragraphs gantt (1.0.5) - en to uk translation catalogue (92 entries)

en: Title
uk: Заголовок

en: Delete
uk: Видалити

en: Type
uk: Тип

en: Cancel
uk: Скасувати

en: Remove
uk: Вилучити

en: Description
uk: Опис

en: On
uk: Увімкнено

en: Project
uk: Проект

en: Edit
uk: Редагувати

en: Date
uk: Дата

en: - None -
uk: - Немає -

en: Link
uk: Посилання

en: Parent
uk: Батько

en: Save
uk: Зберегти

en: Open
uk: Відкрито

en: Sunday
uk: неділя

en: Monday
uk: понеділок

en: Tuesday
uk: вівторок

en: Wednesday
uk: середа

en: Thursday
uk: четвер

en: Friday
uk: п'ятниця

en: Saturday
uk: субота

en: Add
uk: Додати

en: Off
uk: Вимкнено

en: Promoted to front page
uk: Винесено на головну сторінку

en: Field type
uk: Тип поля

en: OK
uk: Гаразд

en: Details
uk: Подробиці

en: Owner
uk: Власник

en: Calendar
uk: Календар

en: Week
uk: Тиждень

en: Start
uk: Початок

en: End
uk: Кінець

en: Mon
uk: пн

en: Tue
uk: вт

en: Wed
uk: ср

en: Thu
uk: чт

en: Fri
uk: пт

en: Sat
uk: сб

en: Sun
uk: нд

en: January
uk: січня

en: February
uk: лютого

en: March
uk: березня

en: April
uk: квітня

en: May
uk: тра

en: June
uk: червня

en: July
uk: липня

en: August
uk: серпня

en: September
uk: вересня

en: October
uk: жовтня

en: November
uk: листопада

en: December
uk: грудня

en: description
uk: опис

en: Task
uk: Завдання

en: Duration
uk: Тривалість

en: Undo
uk: Скасувати

en: Jan
uk: січ

en: Feb
uk: лют

en: Mar
uk: бер

en: Apr
uk: кві

en: Jun
uk: чер

en: Jul
uk: лип

en: Aug
uk: сер

en: Sep
uk: вер

en: Oct
uk: жов

en: Nov
uk: лис

en: Dec
uk: гру

en: Days
uk: Дні(в)

en: Months
uk: Місяці

en: Hours
uk: Годин(и)

en: Minutes
uk: Хвилини

en: Zoom In
uk: Збільшити

en: Redo
uk: Повторити

en: Expand
uk: Розкрити

en: Set
uk: Встановлення

en: Years
uk: Роки

en: About
uk: Про модуль

en: Add @type
uk: Додати тип @type

en: Zoom
uk: Збільшення

en: Constraint
uk: Часові рамки

en: Start time
uk: Початковий час

en: Resource
uk: Ресурс

en: time
uk: час

en: Progress
uk: Поступ

en: Collapse
uk: Згорнути

en: Edit Task
uk: Редагувати завдання

en: View mode
uk: Режим перегляду

en: Planned
uk: Заплановано

en: View Mode
uk: Режим перегляду

en: Paragraphs
uk: Абзаци

en: Fit
uk: Підігнати

en: Use CDN
uk: Використовувати CDN
