Paragraphs gantt (1.0.6) - en to mr translation catalogue (51 entries)

en: Title
mr: शीर्षक

en: Delete
mr: मिटवा

en: Type
mr: प्रकार

en: Cancel
mr: रद्द

en: Remove
mr: काढा

en: Description
mr: अधिक माहिती

en: On
mr: वर

en: Project
mr: प्रकल्प

en: Edit
mr: संपादन

en: Date
mr: दिनांक

en: - None -
mr: - काहीही नाही -

en: Link
mr: दुवा

en: Save
mr: संरक्षीत

en: Sunday
mr: रवीवार

en: Monday
mr: सोमवार

en: Tuesday
mr: मंगळवार

en: Wednesday
mr: बुधवार

en: Thursday
mr: गुरुवार

en: Friday
mr: शुक्रवार

en: Saturday
mr: शनीवार

en: Add
mr: समाविष्ट करा

en: Off
mr: बंद

en: Field type
mr: फील्डचा प्रकार

en: Owner
mr: मालक

en: Thu
mr: गुरुवार

en: January
mr: जानेवारी

en: February
mr: फेब्रुवारी

en: March
mr: मार्च

en: April
mr: एप्रिल

en: May
mr: मे

en: June
mr: जून

en: July
mr: जूलै

en: August
mr: ऑगस्ट

en: September
mr: स्पटेंबर

en: October
mr: ओक्टोंबर

en: November
mr: नोव्हेंबेर

en: December
mr: डिसेंबर

en: Feb
mr: फेब्रुवारी

en: Mar
mr: मार्च

en: Apr
mr: एप्रिल

en: Jun
mr: जून

en: Jul
mr: जुलै

en: Aug
mr: ऑगस्ट

en: Sep
mr: सप्टेंबर

en: Oct
mr: ऑक्टोबर

en: Nov
mr: नवेंबर

en: Dec
mr: डिसेंबर

en: Days
mr: दिवस

en: Hours
mr: तास

en: Minutes
mr: मिनीटे

en: View mode
mr: दृश्य प्रस्थिती
