Paragraphs gantt (1.0.7) - en to pl translation catalogue (85 entries)

en: Title
pl: Tytuł

en: Delete
pl: Usuń

en: Type
pl: Typ

en: Cancel
pl: Anuluj

en: Remove
pl: Usuń

en: Description
pl: Opis

en: On
pl: Włączony

en: Project
pl: Projekt

en: Edit
pl: Edytuj

en: Date
pl: Data

en: - None -
pl: - Brak -

en: Link
pl: Odnośnik

en: Parent
pl: Nadrzędny

en: Save
pl: Zapisz

en: Open
pl: Otwarte

en: Sunday
pl: niedziela

en: Monday
pl: poniedziałek

en: Tuesday
pl: wtorek

en: Wednesday
pl: środa

en: Thursday
pl: czwartek

en: Friday
pl: piątek

en: Saturday
pl: sobota

en: Add
pl: Dodaj

en: Off
pl: Wyłączony

en: Promoted to front page
pl: Promowany na stronie głównej

en: Field type
pl: Typ pola

en: Details
pl: Szczegóły

en: Owner
pl: Właściciel

en: Calendar
pl: Kalendarz

en: Week
pl: Tydzień

en: Start
pl: Początek

en: End
pl: Koniec

en: Mon
pl: pon.

en: Tue
pl: wt.

en: Wed
pl: śr.

en: Thu
pl: czw.

en: Fri
pl: pt.

en: Sat
pl: sob.

en: Sun
pl: ndz.

en: January
pl: Styczeń

en: February
pl: Luty

en: March
pl: Marzec

en: April
pl: Kwiecień

en: May
pl: Maj

en: June
pl: Czerwiec

en: July
pl: Lipiec

en: August
pl: Sierpień

en: September
pl: Wrzesień

en: October
pl: Październik

en: November
pl: Listopad

en: December
pl: Grudzień

en: description
pl: opis

en: Task
pl: Zadanie

en: Duration
pl: Czas trwania

en: Undo
pl: Cofnij

en: Jan
pl: sty

en: Feb
pl: lut

en: Mar
pl: mar

en: Apr
pl: kwi

en: Jun
pl: cze

en: Jul
pl: lip

en: Aug
pl: sie

en: Sep
pl: wrz

en: Oct
pl: paź

en: Nov
pl: lis

en: Dec
pl: gru

en: Days
pl: Dni

en: Months
pl: Miesięcy

en: Hours
pl: Godziny

en: Minutes
pl: Minuty

en: Redo
pl: Popraw

en: Expand
pl: Rozwiń

en: Years
pl: Lat

en: About
pl: O stronie

en: Add @type
pl: Dodaj @type

en: Zoom
pl: Przybliżenie

en: Constraint
pl: Ograniczenie

en: Start time
pl: Czas rozpoczęcia

en: Resource
pl: Zasób

en: Progress
pl: Postęp

en: Collapse
pl: Zwiń

en: Time period
pl: Okres czasu

en: View mode
pl: Tryb widoku

en: View Mode
pl: Tryb wyświetlania

en: Paragraphs
pl: Akapity
