Paragraphs gantt (1.0.18) - en to is translation catalogue (77 entries)

en: Title
is: Titill

en: Body
is: Meginmál

en: Delete
is: Eyða

en: Group
is: Hópur

en: Type
is: Gerð

en: Author
is: Höfundur

en: Cancel
is: Hætta við

en: Description
is: Lýsing

en: Priority
is: Forgangur

en: On
is: Virkjað

en: Edit
is: Breyta

en: Date
is: Dagsetning

en: Links
is: Hlekkir

en: - None -
is: - Ekkert -

en: Link
is: Hlekkur

en: Parent
is: Foreldri

en: Export
is: Flytja út

en: Save
is: Vista

en: Open
is: Opna

en: Sunday
is: Sunnudagur

en: Monday
is: Mánudagur

en: Tuesday
is: Þriðjudagur

en: Wednesday
is: Miðvikudagur

en: Thursday
is: Fimmtudagur

en: Friday
is: Föstudagur

en: Saturday
is: Laugardagur

en: Add
is: Bæta við

en: Text
is: Texti

en: type
is: gerð

en: days
is: dagar

en: Year
is: Ár

en: Off
is: Af

en: Promoted to front page
is: Kynna á forsíðu

en: OK
is: Í lagi

en: Month
is: Mánuður

en: Details
is: Nánar

en: Week
is: Vika

en: Day
is: Dagur

en: Tue
is: Þri

en: Thu
is: Fim

en: Fri
is: fös

en: Sat
is: Lau

en: January
is: janúar

en: February
is: febrúar

en: March
is: mars

en: April
is: apríl

en: May
is: maí

en: June
is: júní

en: July
is: júlí

en: August
is: ágúst

en: September
is: september

en: October
is: október

en: November
is: nóvember

en: December
is: desember

en: End date
is: Lýkur þann:

en: Order
is: Pöntun

en: Close
is: Loka

en: Undo
is: afturkalla

en: day
is: dagur

en: hour
is: ár

en: Jan
is: jan

en: Feb
is: feb

en: Mar
is: mar

en: Apr
is: apr

en: Jun
is: jún

en: Jul
is: júl

en: Aug
is: ágú

en: Sep
is: Sept

en: Oct
is: okt

en: Nov
is: nóv

en: Dec
is: des

en: Hour
is: Klukkustund

en: Complete
is: Lokið

en: About
is: Um

en: - Select -
is: - Velja -

en: Add @type
is: Bæta við @type

en: Creator
is: Stofnandi
