Paragraphs grid (8.x-1.2) - en to uk translation catalogue (12 entries)

en: default
uk: замовчування

en: Name
uk: Назва (ім'я)

en: Label
uk: Мітка

en: Class
uk: Клас

en: Grid
uk: Сітка

en: Classes
uk: Класи

en: Properties
uk: Властивості

en: View mode
uk: Режим перегляду

en: Additional classes
uk: Додаткові класи

en: Display the referenced entities rendered by entity_view().
uk: Відобразити сутності за посиланнями, генеруючи їх за допомогою entity_view().

en: Add view mode
uk: Додати режим перегляду

en: Paragraphs
uk: Абзаци
