Paragraphs Gridstack (1.0.0-alpha3) - en to oc translation catalogue (12 entries)

en: Edit
oc: Modificar

en: Label
oc: Etiqueta

en: True
oc: Verai

en: False
oc: Fals

en: ID
oc: Identificant (ID)

en: Configure
oc: Configurar

en: Default language
oc: Lenga per defaut

en: Float
oc: Real amb virgula flotanta

en: Machine name
oc: Nom sistèma

en: About
oc: A prepaus

en: Machine Name
oc: Nom sistèma

en: UUID
oc: Identificant universal unic (UUID)
