Paragraphs Gridstack (1.0.0-alpha4) - en to it translation catalogue (13 entries)

en: Edit
it: Modifica

en: Label
it: Etichetta

en: True
it: Vero

en: False
it: Falso

en: Configure
it: Configura

en: Default language
it: Lingua predefinita

en: Float
it: Virgola mobile

en: Machine name
it: Nome ad uso interno

en: About
it: Informazioni

en: Machine Name
it: Nome ad uso interno

en: Paragraphs
it: Paragrafi

en: The provided list of styles is syntactically incorrect.
it: L'elenco di stili fornito è sintatticamente scorretto.

en: Each style must have a unique label.
it: Ogni stile deve avere un'etichetta univoca.
