Paragraphs Gridstack (1.0.0-alpha5) - en to de translation catalogue (22 entries)

en: Title
de: Titel

en: Edit
de: Bearbeiten

en: Image
de: Bild

en: Label
de: Beschriftung

en: True
de: Wahr

en: False
de: Falsch

en: Default
de: Standard

en: Configure
de: Konfigurieren

en: Mobile
de: Mobil

en: Default language
de: Standardsprache

en: Float
de: Fließkommazahl

en: Subtitle
de: Unter-Überschrift

en: Machine name
de: Systemname

en: Paragraph
de: Seitenabschnitt

en: About
de: Über

en: Machine Name
de: Systemname

en: Styles list
de: Stile-Liste

en: Paragraphs
de: Seitenabschnitte

en: The provided list of styles is syntactically incorrect.
de: Die angegebene Liste von Stilen ist syntaktisch inkorrekt.

en: Each style must have a unique label.
de: Jeder Stil muss eine eindeutige Beschriftung haben.

en: Deleting demo Paragraphs types
de: Seitenabschnittsdemotypen werden gelöscht

en: Template:
de: Vorlage:
