Paragraphs Gridstack (1.0.0-alpha5) - en to pt translation catalogue (20 entries)

en: Title
pt: Título

en: Edit
pt: Editar

en: Image
pt: Imagem

en: Label
pt: Rótulo

en: True
pt: Verdadeiro

en: False
pt: Falso

en: Default
pt: Padrão

en: Configure
pt: Configurar

en: Demo
pt: Demonstração

en: Default language
pt: Idioma padrão

en: Float
pt: Ponto flutuante

en: Subtitle
pt: Subtítulo

en: Machine name
pt: Nome de máquina

en: Paragraph
pt: Parágrafo

en: About
pt: Sobre

en: Machine Name
pt: Nome de Máquina

en: Styles list
pt: Lista de estilos

en: Paragraphs
pt: Parágrafos

en: The provided list of styles is syntactically incorrect.
pt: A lista de estilos fornecida está sintaticamente incorreta.

en: Each style must have a unique label.
pt: Cada estilo deve ter um rótulo exclusivo.
