Paragraphs Gridstack (1.0.0-alpha6) - en to fr translation catalogue (23 entries)

en: Edit
fr: Modifier

en: Label
fr: Libellé

en: True
fr: Vrai

en: False
fr: Faux

en: Default
fr: Par défaut

en: ID
fr: Identifiant (ID)

en: Configure
fr: Configurer

en: Demo
fr: Démo

en: Class
fr: Classe

en: Class name
fr: Nom de la classe

en: Template
fr: Gabarit

en: Default language
fr: Langue par défaut

en: Float
fr: Réel (Float)

en: Machine name
fr: Nom système

en: Paragraph
fr: Paragraphe

en: About
fr: À propos

en: Desktop
fr: Ordinateur de bureau

en: Machine Name
fr: Nom système

en: UUID
fr: Identifiant universel unique (UUID)

en: Tablet
fr: Tablette

en: The provided list of styles is syntactically incorrect.
fr: La liste de styles fournie est syntaxiquement incorrecte.

en: Each style must have a unique label.
fr: Chaque style doit avoir un libellé unique.

en: Deleting demo Paragraphs types
fr: Suppression des types de Paragraphes de démonstration
