Paragraphs Gridstack (1.0.0-alpha6) - en to uk translation catalogue (22 entries)

en: Edit
uk: Редагувати

en: Label
uk: Мітка

en: True
uk: Істина

en: False
uk: Хибність

en: Default
uk: Базово

en: Configure
uk: Налаштувати

en: Demo
uk: Демо

en: Mobile
uk: Мобільний

en: Class
uk: Клас

en: Class name
uk: Назва класу

en: Template
uk: Шаблон

en: Default language
uk: Базова мова

en: Float
uk: Плаваюча кома

en: Machine name
uk: Машинна назва

en: Paragraph
uk: Абзац

en: About
uk: Про модуль

en: Desktop
uk: Стільниця

en: Machine Name
uk: Машинна Назва

en: Paragraphs
uk: Абзаци

en: Tablet
uk: Планшет

en: The provided list of styles is syntactically incorrect.
uk: Наданий список стилів синтаксично неправильний.

en: Each style must have a unique label.
uk: Кожен стиль повинен мати унікальну мітку.
