Paragraphs Inline Entity Form (8.x-1.0-beta3) - en to it translation catalogue (10 entries)

en: Body
it: Corpo

en: Article
it: Articolo

en: Image
it: Immagine

en: View
it: Visualizza

en: Text
it: Testo

en: Columns
it: Colonne

en: Embed
it: Integra

en: Entity type
it: Tipo di entità

en: Form mode
it: Modalità form

en: Use <em>articles</em> for time-sensitive content like news, press releases or blog posts.
it: Usa gli <em>articoli</em> per contenuti come notizie, comunicati stampa o post di un blog.
