Paragraphs Inline Entity Form (8.x-1.0-beta4) - en to es translation catalogue (15 entries)

en: Body
es: Cuerpo

en: Article
es: Artículo

en: Image
es: Imagen

en: View
es: Ver

en: Text
es: Texto

en: Gallery
es: Galería

en: Columns
es: Columnas

en: Paragraph
es: Párrafo

en: Embed
es: Incrustar

en: Entity type
es: Tipo de entidad

en: Bundle
es: Paquete

en: Form mode
es: Formulario de modo

en: Use <em>articles</em> for time-sensitive content like news, press releases or blog posts.
es: Use los <em>artículos</em> para contenido que tenga relevancia temporal como las noticias o las publicaciones en blogs.

en: Paragraphs
es: Parráfos

en: Button label
es: Etiqueta del botón
