Paragraphs Inline Entity Form (8.x-1.1) - en to sv translation catalogue (16 entries)

en: Body
sv: Brödtext

en: Article
sv: Artikel

en: Image
sv: Bild

en: Preview
sv: Förhandsgranska

en: View
sv: Visa

en: Gallery
sv: Galleri

en: Table
sv: Tabell

en: Columns
sv: Kolumner

en: Paragraph
sv: Paragraf

en: Embed
sv: Bädda in

en: Entity type
sv: Objektstyp

en: Bundle
sv: Hopsamling

en: Form mode
sv: Formulärläge

en: Use <em>articles</em> for time-sensitive content like news, press releases or blog posts.
sv: Använd <em>artiklar</em> för tidskänsligt innehåll som nyheter, pressreleaser eller blogginlägg.

en: Paragraphs
sv: Paragrafer

en: Button label
sv: Etikett för knapp
