Paragraphs Inline Entity Form (8.x-1.1) - en to fr translation catalogue (14 entries)

en: Body
fr: Corps

en: Preview
fr: Aperçu

en: View
fr: Voir

en: Text
fr: Texte

en: Gallery
fr: Galerie

en: Table
fr: Tableau

en: Columns
fr: Colonnes

en: Paragraph
fr: Paragraphe

en: Embed
fr: Intégré

en: Entity type
fr: Type d'entité

en: Bundle
fr: Type

en: Form mode
fr: Mode de saisie

en: Use <em>articles</em> for time-sensitive content like news, press releases or blog posts.
fr: Utilisez les <em>articles</em> pour des contenus possédant une temporalité tels que des actualités, des communiqués de presse ou des billets de blog.

en: Button label
fr: Étiquette de bouton
