Paragraphs table (2.0.3) - en to pt translation catalogue (25 entries)

en: Cancel
pt: Cancelar

en: Remove
pt: Remover

en: Edit
pt: Editar

en: Search
pt: Buscar

en: Import
pt: Importar

en: Save
pt: Salvar

en: Default
pt: Padrão

en: Add
pt: Adicionar

en: View
pt: Ver

en: Area
pt: Local

en: Line
pt: Linha

en: Note
pt: Nota

en: Caption
pt: Legenda

en: Duplicate
pt: Duplicar

en: Select
pt: Selecionar

en: Show all
pt: Mostrar todos

en: Column
pt: Coluna

en: - Select -
pt: - Selecione -

en: Form mode
pt: Modo de formulário

en: Reference field
pt: Campo de referência

en: View mode
pt: Modo de exibição

en: Hide empty columns
pt: Ocultar colunas vazias

en: Paragraphs
pt: Parágrafos

en: Enable row number column
pt: Ativar número da linha da coluna

en: Hide empty
pt: Ocultar vazio
