Paragraphs table (8.x-1.19) - en to pl translation catalogue (30 entries)

en: Cancel
pl: Anuluj

en: Remove
pl: Usuń

en: Edit
pl: Edytuj

en: Import
pl: Importuj

en: Save
pl: Zapisz

en: Default
pl: Domyślny

en: Add
pl: Dodaj

en: View
pl: Widok

en: Area
pl: Obszar

en: Bar
pl: Słupek

en: Line
pl: Linia

en: Features
pl: Funkcjonalności

en: Caption
pl: Podpis

en: Duplicate
pl: Zduplikowany

en: Chart type
pl: Typ wykresu

en: Show all
pl: Pokaż wszystko

en: About
pl: O stronie

en: Column
pl: Kolumna

en: Form mode
pl: Tryb formularza

en: Pie
pl: Kołowy

en: Chart width
pl: Szerokość wykresu

en: Chart height
pl: Wysokość wykresu

en: View mode
pl: Tryb widoku

en: Paste from clipboard
pl: Wklej ze schowka

en: Caption: @caption
pl: Tytuł: @caption

en: Hide empty columns
pl: Ukryj puste kolumny

en: View Mode
pl: Tryb wyświetlania

en: Paragraphs
pl: Akapity

en: Enable widget features
pl: Włącz funkcje kontrolki

en: Features: @features
pl: Funkcje: @features
