Paragraphs table (8.x-1.22) - en to fr translation catalogue (28 entries)

en: Cancel
fr: Annuler

en: Remove
fr: Retirer

en: Edit
fr: Modifier

en: Import
fr: Importer

en: Save
fr: Enregistrer

en: Default
fr: Par défaut

en: Add
fr: Ajouter

en: View
fr: Voir

en: Area
fr: Zone

en: Line
fr: Ligne

en: Features
fr: Fonctionnalités

en: Caption
fr: Légende

en: Duplicate
fr: Dupliquer

en: Chart type
fr: Type de graphique

en: Show all
fr: Tout afficher

en: Column
fr: Colonne

en: Form mode
fr: Mode de saisie

en: Pie
fr: Camembert

en: Chart width
fr: Largeur du graphique

en: Chart height
fr: Hauteur du graphique

en: Bubble
fr: Bulle

en: View mode
fr: Mode d'affichage

en: Caption: @caption
fr: Légende : @caption

en: Hide empty columns
fr: Masquer les colonnes vides

en: View Mode
fr: Mode d'affichage

en: Create @label
fr: Créer @label

en: Enable widget features
fr: Activer les fonctionnalités du widget

en: Features: @features
fr: Fonctionnalités : @features
