Paragraphs tabs bootstrap (1.0.3) - en to pt translation catalogue (18 entries)

en: Cancel
pt: Cancelar

en: Remove
pt: Remover

en: Edit
pt: Editar

en: Search
pt: Buscar

en: Save
pt: Salvar

en: Add
pt: Adicionar

en: View
pt: Ver

en: Mode
pt: Modo

en: Select list
pt: Lista de seleção

en: Buttons
pt: Botões

en: Duplicate
pt: Duplicar

en: Tabs
pt: Abas

en: About
pt: Sobre

en: Add @type
pt: Adicionar @type

en: Title: @title
pt: Título: @title

en: Hide empty tabs
pt: Esconder abas vazias

en: Paragraphs
pt: Parágrafos

en: Recursive rendering detected when rendering entity @entity_type @entity_id. Aborting rendering.
pt: Renderização recursiva detectada durante a renderização da entidade @entity_type @entity_id. Abortando renderização.
