Paragraphs tabs bootstrap (1.0.4) - en to de translation catalogue (21 entries)

en: Cancel
de: Abbrechen

en: Remove
de: Entfernen

en: Edit
de: Bearbeiten

en: Search
de: Suche

en: Save
de: Speichern

en: Add
de: Hinzufügen

en: View
de: Ansicht

en: Mode
de: Modus

en: Select list
de: Auswahlliste

en: Duplicate
de: Duplizieren

en: About
de: Über

en: Add @type
de: @type hinzufügen

en: Title: @title
de: Titel: @title

en: Hide empty tabs
de: Leere Reiter ausblenden

en: Paragraphs
de: Seitenabschnitte

en: Dropdown button
de: Drop-down-Button

en: Recursive rendering detected when rendering entity @entity_type @entity_id. Aborting rendering.
de: Es wurde eine rekursive Darstellung bei der Ausgabe der Entität @entity_type @entity_id festgestellt. Die Ausgabe wird abgebrochen.

en: Plural title: @title_plural
de: Titel im Plural: @title_plural

en: Add mode: @add_mode
de: Modus hinzufügen: @add_mode

en: Form display mode: @form_display_mode
de: Formularanzeigemodus: @form_display_mode

en: Default paragraph type: @default_paragraph_type
de: Standard-Seitenabschnittstyp: @default_paragraph_type
