Paragraphs tabs bootstrap (1.0.5) - en to it translation catalogue (17 entries)

en: Cancel
it: Annulla

en: Remove
it: Elimina

en: Edit
it: Modifica

en: Search
it: Cerca

en: Save
it: Salva

en: Add
it: Aggiungi

en: View
it: Visualizza

en: Mode
it: Modalità

en: Select list
it: Elenco di selezione

en: Buttons
it: Pulsanti

en: Duplicate
it: Duplicata

en: Tabs
it: Schede

en: About
it: Informazioni

en: Add @type
it: Aggiungi @type

en: Title: @title
it: Titolo: @title

en: Paragraphs
it: Paragrafi

en: Recursive rendering detected when rendering entity @entity_type @entity_id. Aborting rendering.
it: Rendering recursivo rilevato per la entità @entity_type @entity_id. Rendering interrotto.
