Paragraphs tabs bootstrap (1.0.6) - en to hu translation catalogue (21 entries)

en: Cancel
hu: Mégsem

en: Remove
hu: Eltávolítás

en: Edit
hu: Szerkesztés

en: Search
hu: Keresés

en: Save
hu: Mentés

en: Add
hu: Hozzáadás

en: View
hu: Megtekintés

en: Mode
hu: Mód

en: Select list
hu: Legördülő lista

en: Buttons
hu: Gombok

en: Duplicate
hu: Megkettőzés

en: Tabs
hu: Fülek

en: About
hu: Leírás

en: Add @type
hu: @type hozzáadása

en: Title: @title
hu: Cím: @title

en: Dropdown button
hu: Legördülő gomb

en: Recursive rendering detected when rendering entity @entity_type @entity_id. Aborting rendering.
hu: @entity_type típusú @entity_id entitás megjelenítése megszakítva, mert az önmagára visszaható (rekurzív).

en: Plural title: @title_plural
hu: Többes számú cím: @title_plural

en: Add mode: @add_mode
hu: Hozzáadás mód: @add_mode

en: Form display mode: @form_display_mode
hu: Űrlap megjelenítésmód: @form_display_mode

en: Default paragraph type: @default_paragraph_type
hu: Alapértelmezett bekezdéstípus: @default_paragraph_type
