Paragraphs tab widget (1.0.0) - en to de translation catalogue (10 entries)

en: Select list
de: Auswahlliste

en: Paragraph
de: Seitenabschnitt

en: Vertical tabs
de: Vertikale Reiter

en: Title: @title
de: Titel: @title

en: Paragraphs
de: Seitenabschnitte

en: Dropdown button
de: Drop-down-Button

en: Plural title: @title_plural
de: Titel im Plural: @title_plural

en: Add mode: @add_mode
de: Modus hinzufügen: @add_mode

en: Form display mode: @form_display_mode
de: Formularanzeigemodus: @form_display_mode

en: Default paragraph type: @default_paragraph_type
de: Standard-Seitenabschnittstyp: @default_paragraph_type
