Paragraphs Type Help (3.1.0) - en to fr translation catalogue (36 entries)

en: Delete
fr: Supprimer

en: Operations
fr: Actions

en: Yes
fr: Oui

en: No
fr: Non

en: Help Text
fr: Texte d'aide

en: Edit
fr: Modifier

en: Reset
fr: Réinitialiser

en: None
fr: Aucun(e)

en: Weight
fr: Poids

en: Settings
fr: Paramètres

en: Label
fr: Libellé

en: Preview
fr: Aperçu

en: ID
fr: Identifiant (ID)

en: Published
fr: Publié

en: Id
fr: Identifiant (ID)

en: Sort by
fr: Trier par

en: Changed
fr: Modifié

en: Apply
fr: Appliquer

en: Offset
fr: Décalage

en: Form mode
fr: Mode de saisie

en: Items per page
fr: Éléments par page

en: - All -
fr: - Tout -

en: « First
fr: « Premier

en: Last »
fr: Dernier »

en: Published status
fr: Statut de publication

en: Revision log message
fr: Message du journal de version

en: View mode
fr: Mode d'affichage

en: Master
fr: Principal

en: View Mode
fr: Mode d'affichage

en: Revision user
fr: Version utilisateur

en: The time that the current revision was created.
fr: La date à laquelle la version actuelle a été créée.

en: The user ID of the author of the current revision.
fr: L'identifiant (ID) utilisateur de l'auteur de la version actuelle.

en: The log entry explaining the changes in this revision.
fr: L'entrée de journal expliquant les changements dans cette version.

en: Revision translation affected
fr: Traduction de version impactée

en: Indicates if the last edit of a translation belongs to current revision.
fr: Indique si la dernière modification d'une traduction appartient à la version actuelle.

en: Revision create time
fr: Date de création de la version
