Paragraphs Type Help (8.x-1.0) - en to id translation catalogue (31 entries)

en: Delete
id: Hapus

en: Operations
id: Operasi-operasi

en: Yes
id: Ya

en: No
id: Tidak

en: Edit
id: Sunting

en: None
id: Tiada

en: Weight
id: Bobot

en: Settings
id: Pengaturan

en: Preview
id: Pratinjau

en: Page
id: Halaman

en: Published
id: Dipublikasikan

en: Sort by
id: Sortir dengan

en: Changed
id: Berubah

en: Apply
id: Terapkan

en: Offset
id: Letak

en: Form mode
id: Mode borang

en: Items per page
id: Jumlah item per halaman

en: - All -
id: - Semua -

en: « First
id: « Pertama

en: Last »
id: Terakhir »

en: Published status
id: Status diterbitkan

en: Revision log message
id: Catatan revisi

en: View mode
id: Modus tampilan

en: Asc
id: Urutan turun

en: Revision user
id: Revisi pengguna

en: The time that the current revision was created.
id: Waktu dimana revisi terbaru dibuat.

en: The user ID of the author of the current revision.
id: ID pengguna penulis dari revisi saat ini.

en: The log entry explaining the changes in this revision.
id: Entri log menjelaskan perubahan dalam revisi ini.

en: Revision translation affected
id: Terjemahan revisi terpengaruh

en: Indicates if the last edit of a translation belongs to current revision.
id: Menunjukkan jika pengeditan terakhir dari terjemahan milik revisi saat ini.

en: Revision create time
id: Revisi mencatat waktu
