Paragraphs Type Help (8.x-1.0) - en to ru translation catalogue (38 entries)

en: Delete
ru: Удалить

en: Operations
ru: Операции

en: Yes
ru: Да

en: No
ru: Нет

en: Help Text
ru: Справочный текст

en: Edit
ru: Редактировать

en: Reset
ru: Сбросить

en: None
ru: Нет

en: Weight
ru: Вес

en: Settings
ru: Настройки

en: Label
ru: Метка

en: Preview
ru: Предпросмотр

en: Page
ru: Страница

en: Published
ru: Опубликовано

en: Desc
ru: По убыванию

en: Sort by
ru: Сортировать по

en: Changed
ru: Изменение

en: Apply
ru: Применить

en: Offset
ru: Пропустить

en: Form mode
ru: Режим формы

en: Items per page
ru: Элементов на страницу

en: - All -
ru: - Все -

en: « First
ru: « Первая

en: Last »
ru: Последняя »

en: Published status
ru: Статус публикации

en: Revision log message
ru: Сообщение в журнал о редакции

en: Add help
ru: Добавить помощь

en: View mode
ru: Режим просмотра

en: Asc
ru: По возрастанию

en: Master
ru: Основной

en: Paragraphs
ru: Параграфы

en: Revision user
ru: Пользователь ревизии

en: The time that the current revision was created.
ru: Время создания текущей редакции

en: The user ID of the author of the current revision.
ru: Идентификатор пользователя, который является автором текущей редакции.

en: The log entry explaining the changes in this revision.
ru: Запись в журнале, объясняющая изменения в этой редакции.

en: Revision translation affected
ru: Редакция, на которую повлиял перевод

en: Indicates if the last edit of a translation belongs to current revision.
ru: Указывает, что последние редактирование перевода принадлежит текущей редакции.

en: Revision create time
ru: Время создания редакции
