Paragraphs Type Help (8.x-1.5) - en to ja translation catalogue (37 entries)

en: Delete
ja: 削除

en: Operations
ja: 操作

en: Yes
ja: はい

en: No
ja: いいえ

en: Edit
ja: 編集

en: Reset
ja: リセット

en: None
ja: なし

en: Weight
ja: ウェイト

en: Settings
ja: 設定

en: Label
ja: ラベル

en: Preview
ja: プレビュー

en: Page
ja: ページ

en: Published
ja: 掲載

en: Id
ja: ID

en: Desc
ja: 降順

en: Sort by
ja: 並び替え基準

en: Changed
ja: 変更済

en: Apply
ja: 適用

en: Offset
ja: オフセット

en: Form mode
ja: フォームモード

en: Items per page
ja: ページ毎の件数

en: - All -
ja: - 全て -

en: « First
ja: « 最初

en: Last »
ja: 最後 »

en: Published status
ja: 掲載ステータス

en: Revision log message
ja: リビジョンログメッセージ

en: View mode
ja: ビュー・モード

en: Asc
ja: 昇順

en: Master
ja: マスター

en: Paragraphs
ja: パラグラフ

en: Revision user
ja: リビジョンユーザー

en: The time that the current revision was created.
ja: 現在のリビジョンが作成された日時。

en: The user ID of the author of the current revision.
ja: 現在のリビジョンの投稿者のユーザーID。

en: The log entry explaining the changes in this revision.
ja: このリビジョンでの変更点を説明するログエントリー。

en: Revision translation affected
ja: 翻訳が影響するリビジョン

en: Indicates if the last edit of a translation belongs to current revision.
ja: 翻訳の最終編集版が現在のリビジョンに含まれるかどうかを示します。

en: Revision create time
ja: リビジョン作成時間
