Paragraphs Type Help (8.x-2.0) - en to da translation catalogue (34 entries)

en: Delete
da: Slet

en: Operations
da: Handlinger

en: Yes
da: Ja

en: No
da: Nej

en: Help Text
da: Hjælpetekst

en: Edit
da: Redigér

en: Reset
da: Gendan

en: None
da: Ingen

en: Weight
da: Vægt

en: Settings
da: Indstillinger

en: Label
da: Etiket

en: Preview
da: Gennemse

en: Page
da: Side

en: Published
da: Udgivet

en: Desc
da: Faldende

en: Sort by
da: Sortér efter

en: Changed
da: Ændret

en: Apply
da: Udfør

en: Offset
da: Forskydning

en: Form mode
da: Formulartilstand

en: Items per page
da: Antal elementer

en: - All -
da: - Alle -

en: « First
da: « Første

en: Last »
da: Sidste »

en: Published status
da: Publiceringsstatus

en: Revision log message
da: Logbesked

en: Asc
da: Stigende

en: Revision user
da: Revidér bruger

en: The time that the current revision was created.
da: Tidspunktet hvor den aktuelle version blev opdateret.

en: The user ID of the author of the current revision.
da: Bruger-IDet på forfatteren af den aktuelle version.

en: The log entry explaining the changes in this revision.
da: Logbeskeden som beskriver ændringerne i denne version.

en: Revision translation affected
da: Oversættelse af version påvirket

en: Indicates if the last edit of a translation belongs to current revision.
da: Angiver om den seneste ændring af en oversættelse hører til den aktuelle version.

en: Revision create time
da: Revidering oprettet
