Paragraphs Type Help (8.x-2.1) - en to nl translation catalogue (34 entries)

en: Delete
nl: Verwijderen

en: Operations
nl: Bewerkingen

en: Yes
nl: Ja

en: No
nl: Nee

en: Help Text
nl: Helptekst

en: Edit
nl: Bewerken

en: None
nl: Geen

en: Weight
nl: Gewicht

en: Settings
nl: Instellingen

en: Preview
nl: Voorbeeldweergave

en: Page
nl: Pagina

en: Published
nl: Gepubliceerd

en: Id
nl: ID

en: Desc
nl: Aflopend

en: Sort by
nl: Sorteren op

en: Changed
nl: Gewijzigd

en: Apply
nl: Toepassen

en: Form mode
nl: Formuliermodus

en: Items per page
nl: Items per pagina

en: - All -
nl: - Alle -

en: « First
nl: « Eerste

en: Last »
nl: Laatste »

en: Published status
nl: Publicatiestatus

en: Revision log message
nl: Logbericht van revisie

en: View mode
nl: Weergavemodus

en: Asc
nl: Oplopend

en: Paragraphs
nl: Paragrafen

en: Revision user
nl: Versie gebruiker

en: The time that the current revision was created.
nl: Het tijdstip waarop de huidige revisie is aangemaakt.

en: The user ID of the author of the current revision.
nl: Gebruikers ID van de auteur van de huidige versie.

en: The log entry explaining the changes in this revision.
nl: Het log-item waar de wijzigingen in deze revisie worden uitgelegd.

en: Revision translation affected
nl: Revisie beïnvloed door vertaling

en: Indicates if the last edit of a translation belongs to current revision.
nl: Geeft aan of de laatste wijziging van een vertaling bij de huidige revisie hoort.

en: Revision create time
nl: Versie aanmaaktijdstip
