Paragraphs Usage (1.0.5) - en to pt translation catalogue (5 entries)

en: Type
pt: Tipo

en: Field name
pt: Nome do campo

en: Usage
pt: Utilização

en: Machine name
pt: Nome de máquina

en: Bundle
pt: Pacote
