Parallax Background (2.0.0-alpha1) - en to pt translation catalogue (12 entries)

en: Delete
pt: Eliminar

en: Cancel
pt: Cancelar

en: Description
pt: Descrição

en: Center
pt: Centrar

en: Published
pt: Publicado

en: Position
pt: Posição

en: Are you sure you want to delete %name?
pt: Tem a certeza que deseja eliminar %name?

en: Left
pt: Esquerda

en: Right
pt: Direita

en: Unpublished
pt: Não publicado

en: About
pt: Sobre

en: Speed
pt: Velocidade
