Parallax Background (8.x-1.0) - en to it translation catalogue (10 entries)

en: Delete
it: Elimina

en: Center
it: Centro

en: Custom
it: Personalizzato

en: Position
it: Posizione

en: Are you sure you want to delete %name?
it: Si vuole davvero cancellare %name?

en: Selector
it: Selettore

en: Left
it: Sinistra

en: Right
it: Destra

en: About
it: Informazioni

en: Speed
it: Velocità
