Parameters (1.0.0-beta9) - en to ja translation catalogue (41 entries)

en: Status
ja: 状態

en: Delete
ja: 削除

en: Operations
ja: 操作

en: Content
ja: コンテンツ

en: Value
ja: 値

en: Username
ja: ユーザー名

en: Email address
ja: メールアドレス

en: Type
ja: タイプ

en: Confirm
ja: 確認

en: Cancel
ja: キャンセル

en: Description
ja: 説明

en: Edit
ja: 編集

en: This action cannot be undone.
ja: この処理は取り消しできません。

en: Weight
ja: ウェイト

en: Label
ja: ラベル

en: Save
ja: 保存

en: True
ja: TRUE

en: False
ja: FALSE

en: Active
ja: アクティブ

en: Roles
ja: 役割

en: Other
ja: その他

en: Integer
ja: 整数

en: Parameters
ja: パラメータ

en: Blocked
ja: ブロック

en: Global
ja: グローバル

en: Values
ja: 値

en: Machine name
ja: システム内部名称

en: Parameter
ja: パラメーター

en: Boolean
ja: 真偽値

en: Minimum value
ja: 最小値

en: To change the current user password, enter the new password in both fields.
ja: 現在のパスワードを変更したい場合は、両方のフィールドに新しいパスワードを入力してください。

en: Provide a password for the new account in both fields.
ja: 上の両方のフィールドに新しいアカウントのパスワードを入力してください。

en: - All -
ja: - 全て -

en: Date and time
ja: 日付と時刻

en: Raw string
ja: 未加工の文字列

en: Unlock
ja: ロック解除

en: Third party settings
ja: サードパーティ設定

en: Boolean value
ja: ブール値

en: Integer value
ja: 整数値

en: Text value
ja: テキスト値

en: Several special characters are allowed, including space, period (.), hyphen (-), apostrophe ('), underscore (_), and the @ sign.
ja: いくつかの特殊文字は利用可能です。その中には空白、ピリオド ( . )、ハイフン ( - )、引用符 ( ' )、アンダースコア ( _ )、 @ 記号が含まれます。
