Parameters (1.3.0) - en to ur translation catalogue (22 entries)

en: Status
ur: حالت

en: Delete
ur: حذف کریں

en: Operations
ur: معاملات

en: Content
ur: متن

en: Value
ur: قیمت

en: Username
ur: اسم صارف

en: Email address
ur: برقی ڈاک کا پتہ

en: Type
ur: قِسم

en: Confirm
ur: تصدیق کریں

en: Cancel
ur: منسوخ کریں

en: Description
ur: وضاحت

en: Edit
ur: تدوین

en: This action cannot be undone.
ur: یہ عمل ناقابلِ واپسی ہے۔

en: Weight
ur: وزن

en: Label
ur: عنوان

en: Save
ur: محفوظ کریں

en: True
ur: صحیح

en: False
ur: غلط

en: ID
ur: شناخت

en: Integer
ur: صحیح عدد

en: Boolean
ur: بولین

en: Third party settings
ur: تیسرے فریق کی ترتیبات
