Parameters (1.4.0) - en to fr translation catalogue (50 entries)

en: Status
fr: État

en: Delete
fr: Supprimer

en: Operations
fr: Actions

en: Content
fr: Contenu

en: Value
fr: Valeur

en: Username
fr: Nom d'utilisateur

en: Email address
fr: Adresse de courriel

en: Confirm
fr: Confirmer

en: Cancel
fr: Annuler

en: Edit
fr: Modifier

en: This action cannot be undone.
fr: Cette action est irréversible.

en: Weight
fr: Poids

en: Name
fr: Nom

en: Label
fr: Libellé

en: Save
fr: Enregistrer

en: True
fr: Vrai

en: False
fr: Faux

en: ID
fr: Identifiant (ID)

en: Active
fr: Actif

en: Roles
fr: Rôles

en: Role ID
fr: Id du rôle

en: Other
fr: Autre

en: Order
fr: Ordre

en: Integer
fr: Entier

en: Token
fr: Jeton (token)

en: No items selected.
fr: Aucun élément sélectionné.

en: Parameters
fr: Paramètres

en: Blocked
fr: Bloqué

en: roles
fr: rôles

en: Usage
fr: Utilisation

en: Values
fr: Valeurs

en: Machine name
fr: Nom système

en: Parameter
fr: Paramètre

en: Boolean
fr: Booléen

en: Minimum value
fr: Valeur minimum

en: To change the current user password, enter the new password in both fields.
fr: Pour modifier le mot de passe actuel, saisissez le nouveau mot de passe dans les deux champs de texte.

en: Provide a password for the new account in both fields.
fr: Saisissez un mot de passe pour le nouveau compte dans les deux champs.

en: - All -
fr: - Tout -

en: Date and time
fr: Date et heure

en: Raw string
fr: Chaîne de caractères brute

en: Unlock
fr: Déverrouiller

en: - Choose -
fr: - Choisir -

en: - All fields -
fr: - Tous les champs -

en: Weight for @title
fr: Poids pour @title

en: Third party settings
fr: Paramètres des tierces-parties

en: Formatted text
fr: Texte mis en forme

en: Boolean value
fr: Valeur booléenne

en: Integer value
fr: Valeur numérique entière

en: Text value
fr: Valeur textuelle

en: Several special characters are allowed, including space, period (.), hyphen (-), apostrophe ('), underscore (_), and the @ sign.
fr: Plusieurs caractères spéciaux sont autorisés : l'espace, le point (.), le tiret (-), l'apostrophe ('), le tiret bas (_) et le signe @.
