Parameters (1.4.1) - en to ar translation catalogue (39 entries)

en: Status
ar: الحالة

en: Delete
ar: حذف

en: Operations
ar: عمليات

en: Content
ar: المحتوى

en: Value
ar: القيمة

en: Username
ar: اسم المستخدم

en: Email address
ar: عنوان البريد الإلكتروني

en: Type
ar: النوع

en: Confirm
ar: تأكيد

en: Cancel
ar: إلغاء

en: Description
ar: الوصف

en: Edit
ar: تحرير

en: This action cannot be undone.
ar: لا يمكن التراجع عن هذة العملية.

en: Weight
ar: الوزن

en: Name
ar: الاسم

en: Label
ar: التسمية

en: Save
ar: حفظ

en: True
ar: صحيح

en: False
ar: خطأ

en: ID
ar: المعرف ID

en: Active
ar: نشط

en: Roles
ar: الأدوار

en: Other
ar: آخر

en: Order
ar: الترتيب

en: Integer
ar: عدد صحيح

en: No items selected.
ar: لم تختر أي عناصر.

en: Blocked
ar: ممنوع

en: roles
ar: الأدوار

en: Global
ar: عالمي

en: Values
ar: قيم

en: Machine name
ar: الاسم الآلي

en: Parameter
ar: معامل

en: Boolean
ar: قيمة منطقية

en: To change the current user password, enter the new password in both fields.
ar: لتغير كلمة مرور المستخدم الحالية، أدخل كلمة المرور الجديدة في كلا الحقلين.

en: Provide a password for the new account in both fields.
ar: أدخل كلمة مرور للحساب الجديد في كلا الخانتين.

en: - All -
ar: - الكل -

en: Date and time
ar: التاريخ والتوقيت

en: Weight for @title
ar: الوزن لـ @title

en: Third party settings
ar: إعدادات الطرف الثالث
