Parameters (1.4.2) - en to bn translation catalogue (24 entries)

en: Status
bn: স্ট্যাটাস

en: Delete
bn: মুছে ফেল

en: Operations
bn: কার্যাবলী

en: Content
bn: কনটেন্ট

en: Username
bn: ব্যবহারকারীর নাম

en: Email address
bn: ইমেইল ঠিকানা

en: Type
bn: টাইপ

en: Confirm
bn: নিশ্চিত করুন

en: Cancel
bn: বাতিল

en: Description
bn: বিবরণ

en: Edit
bn: সম্পাদন

en: This action cannot be undone.
bn: এই কাজটি বাতিল করা যাবে না।

en: Weight
bn: ভর

en: Name
bn: নাম

en: Save
bn: সংরক্ষণ

en: Active
bn: সক্রিয়

en: Roles
bn: ভূমিকা

en: Order
bn: ক্রম

en: No items selected.
bn: কোন আইটেম চিহ্নিত করা হয়নি।

en: Blocked
bn: নিষ্ক্রিয়

en: Machine name
bn: মেশিনের নাম

en: To change the current user password, enter the new password in both fields.
bn: বর্তমান পাসওয়ার্ড পরিবর্তন করতে, নতুন পাসওয়ার্ডটি দুটো ঘরেই লিখুন।

en: Date and time
bn: তারিখ এবং সময়

en: Weight for @title
bn: @title এর ভর
